Chris Cornell w formie. Nowy utwór wokalisty u Jimmy’ego Fallona

Chris Cornell w formie. Głos Soundgarden i Audioslave zaśpiewał swój nowy, niedawno opublikowany utwór „The Promise”, traktujący o rzezi Ormian. Utwór trafi na ścieżkę dźwiękową filmu o tym samym tytule, który właśnie wchodzi do kin.

Na pierwszym od ponad 10 lat koncercie Audioslave, który odbył się w ramach Anti-Inaugural Ball, wypadł tragicznie, ale wszystko wskazuje na to, że był to wypadek przy pracy (wieść niesie, że spowodowany alkoholowym przegięciem). Teraz Chris Cornell znów prezentuje się świetnie. Udowodnił to, goszcząc w programie Jimmy’ego Fallona, w którym zaśpiewał swój najnowszy kawałek.

„The Promise” – bo tak nazywa się nowy numer Chrisa Cornella – trafi na ścieżką dźwiękową filmu o takim samym tytule. Jego tematem przewodnim ma być rzeź Ormian, temat, który wokaliście Soundgarden i Audioslave bynajmniej nie jest obcy. Cornell przyznaje bowiem, że opowiadała mu o niej rodzina, której przodkowie przeszli przez gehennę ludobójstwa w Armenii.

– Dla mnie „The Promise” to oddanie hołdu ofiarom ludobójstwa Ormian, ale też rzucenie światła na współczesne okropieństwa – komentuje utwór Chris Cornell. – Te same metody zostały wykorzystane przy zbrodniach dokonanych w Bośni, Darfurze i Rwandzie, teraz obserwujemy je także na Bliskim Wschodzie, gdzie zaczyna się problem z migrantami. Niestety, słowa „nigdy więcej” wydają się tylko słowami, kiedy spojrzymy na wszystkie te masowe egzekucje XX w. albo na wielką falę rasizmu we współczesnym świecie.

Wszystkie dochody z utworu „The Promise” zostaną przekazane na International Rescue Committee, organizacji wspierające ofiary klęsk humanitarnych na całym świecie poprzez zapewnienie opieki zdrowotnej, edukacji itp.

Film „The Promise” na ekrany światowych kin whodzi 21 kwietnia.

Merch Soundgarden dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz