Chris Cornell doczekał się pomnika w rodzinnym Seattle

Pomnika w rodzinnym Seattle doczekał się Chris Cornell. Wykonana z brązu figura wokalisty Soundgarden i Audioslave w skali 1 do 1 stanęła w miejscowym Muzeum Popkultury – i wygląda imponująco!

Cornell to prawdziwa legenda grunge’owej sceny Seattle, która rozsławiła miasto na początku lat 90. XX w. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam stanął pierwszy pomnik poświęcony pamięci wokalisty.

– Nawet jeśli muzyka Chrisa poruszyła miliony ludzi na całym świecie, nie ma lepszego miejsca, by uczcić jego wkład w historię muzyki, a także znaczenie Seattle dla popkultury – komentowała niedawno Vicky Cornell, wdowa po wokaliście, informując o planach wybudowania pomnika męża.

– Wraz z naszymi dziećmi jesteśmy głęboko poruszeni nieustającymi dowodami miłości, współczucia i wsparcia, jakie są nam okazywane. Oto nasz prezent dla Muzeum Popkultury i całego Seattle, nasz prezent dla społeczności, w której startował Chris – podkreślała Vicky Cornell.

Pomnik już jest i wygląda więcej niż okazale. Pomnik stanął przy południowym wejściu Muzeum Popkultury w Seattle. Zdjęcia monumentu, który został odsłonięty 7 października, udostępniamy poniżej.

– Jako Muzeum Popkultury jesteśmy zaszczyceni darem rodziny Cornellów i możliwością uhonorowania jednego z najpotężniejszych i najważniejszych głosów w muzyce popularnej – podkreśla Jasen Emmons, szef Muzeum Popkultury w Seattle.

– Jako artysta mój mąż był nie tylko jednym z największych głosów w historii rocka, ale też jednym z największych i najbardziej płodnych poetów swoich czasów – Emmonsowi wtóruje Vicky Cornell. – Jego wkład w muzykę zrodził ruch, który pozostawił niezatarty ślad w muzyce popularnej.

Przypomnijmy: w maju obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci Chrisa Cornella. Wokalista zmarł 18 maja 2017 r. w Detroit. Jego śmierć miała charakter samobójczy.

Ostatnim opublikowanym utworem Cornella jest niedawno udostępniony „When Bad Does Good”. Utwór znajdzie się na pośmiertnym albumie wokalisty. Wydawnictwo ma trafić do sprzedaży w połowie listopada.

fot. Josh Jensen (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz