Chris Cornell będzie miał swój pomnik. Są pierwsze zdjęcia

Swój pomnik w rodzinnym Seattle będzie miał Chris Cornell, zmarły w 2017 roku wokalista Soundgarden i Audioslave. Wykonany z brązu monument stanie w miejscowym Muzeum Popkultury. W sieci są już pierwsze zdjęcia.

Cornell to prawdziwa legenda grunge’owej sceny Seattle, która rozsławiła miasto na początku lat 90. XX w. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam stanie pierwszy pomnik poświęcony pamięci wokalisty.

– Nawet jeśli muzyka Chrisa poruszyła miliony ludzi na całym świecie, nie ma lepszego miejsca, by uczcić jego wkład w historię muzyki, a także znaczenie Seattle dla popkultury – przyznaje Vicky Cornell, wdowa po wokaliście.

– Wraz z naszymi dziećmi jesteśmy głęboko poruszeni nieustającymi dowodami miłości, współczucia i wsparcia, jakie są nam okazywane. Oto nasz prezent dla Muzeum Popkultury i całego Seattle, nasz prezent dla społeczności, w której startował Chris – dodaje Vicky Cornell.

– Jako Muzeum Popkultury jesteśmy zaszczyceni darem rodziny Cornellów i możliwością uhonorowania jednego z najpotężniejszych i najważniejszych głosów w muzyce popularnej – podkreśla Jasen Emmons, szef Muzeum Popkultury w Seattle.

Pierwsze zdjęcia wykonanej z brązu figury Chrisa Cornella opublikowane przez serwis TMZ.com udostępniamy poniżej.

Pomnik zostanie odsłonięty 29 sierpnia. Monument stanie przy południowym wejściu Muzeum Popkultury w Seattle.

Przypomnijmy: niedawno obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci Cornella. Wokalista zmarł 18 maja 2017 r. w Detroit. Jego śmierć miała charakter samobójczy.

Ostatnim opublikowanym utworem Cornella jest cover „You Never Knew My Mind” Johnny’ego Casha. Utwór znalazł się na wydanej w kwietniu br. kompilacji „Johnny Cash: Forever Words”.

fot. Josh Jensen (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz