„Chłopiec z plasteliny” – nowy klip Mietalla Walusia

Nowym klipem promującym album „Dwie dekady” przypomina o sobie Mietall Waluś. „Klipem do «Chłopca z plasteliny» chciałem podkreślić przekrojowy charakter nowej płyty, na którą składają się wybrane utwory powstałe na przestrzeni dwudziestu lat mojego grania” – komentuje Mietall.

Album „Dwie dekady” Mietalla Walusia oprócz dwóch premierowych utworów zawiera 19 wybranych przez Mietalla piosenek, które w ciągu minionych 20 lat swojej muzycznej aktywności wokalista stworzył, działając w różnych zespołach. Wszystkie zostały na nowo zaaranżowane oraz nagrane.

„Chłopiec z plasteliny” to utwór, który znalazł się na kultowym albumie „Uwaga! Jedzie Tramwaj”. Krążek ten Mietall nagrał ze współtworzonym z Arturem Rojkiem zespołem Lenny Valentino. Dziś prezentuje swoją nową wersję tego utworu.

– Klipem do „Chłopca z plasteliny” chciałem podkreślić przekrojowy charakter nowej płyty, na którą składają się wybrane utwory powstałe na przestrzeni dwudziestu lat mojego grania – komentuje Mietall. – Z przyjemnością nagrywałem ten utwór po raz kolejny. Jest szczególnie ważny w kontekście płyty „Dwie dekady”, bo nie tylko stanowi jakiś tam punkt na mapie mojej muzycznej aktywności, ale także przywołuje wspomnienia z dzieciństwa.

Teledysk do „Chłopca z plasteliny” udostępniamy poniżej.

Najnowsza płyta Mietalla Walusia „Dwie dekady” została wydana w formie Box CD oraz podwójnej płyty winylowej uzupełnionych o nagrany w kultowym Abbey Road singiel „Potrzebuję rewolucji” wydany na 7-calowym winylu.

Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat `90. Współzałożyciel takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane, Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem), twórca zespołu Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine. W swoim dorobku artystycznym Mietall Waluś blisko współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny rockowej i alternatywnej (m.in. Katarzyną Nosowską, Arturem Rojkiem, Muśkiem Staszczykiem i innymi).

Komentarze

Dodaj komentarz