Bring Me The Horizon z nowym singlem. „Ludens”

Bring Me The Horizon dzielą się nowym singlem. Zespół opublikował utwór „Ludens” napisany na potrzeby soundtracku do gry komputerowej „Death Stranding”. „To gra, na którą czekałem, zanim temat [utworu] pojawił się na tapecie” – komentuje Oli Sykes, wokalista grupy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na kanale Bring Me The Horizon pojawił się premierowy utwór. Nie jest to część żadnego większego wydawnictwa grupy. Świeżo opublikowany singiel „Ludens” to efekt współpracy zespołu z zajmującą się tworzeniem gier komputerowych firmą Kojima Productions. Singiel trafi na ścieżkę dźwiękowa nowej gry „Death Stranding”.

– To gra, na którą czekałem, zanim temat [utworu] pojawił się na tapecie – przyznaje wokalista Oli Sykes. – Kojima-san to jeden z niewielu ludzi, o których mogę powiedzieć, że są moimi bohaterami. Zrobienie utworu dla jego pierwszej gry od czasu Konami (japoński wydawca gier komputerowych, z którym związany był Kojima-san – red.) wiązało się w tym samym stopniu ze strachem, stresem i podekscytowaniem.

– Wszystko to wydawało się nierealne, trochę też niedopasowane. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, jak muzyka Bring Me The Horizon może wpasować się w artystyczną grę AAA, ale najwyraźniej byłem głupi, chcąc dostosować się do estetyki Kojimy – dodaje frontman Bring Me The Horizon, będący wielkim miłośnikiem gier wideo.

Singiel „Ludens” udostępniamy poniżej.

Warto odnotować, że muzyka Bring Me The Horizon niedawno pojawiła się także w innym soundtracku. W połowie października do sprzedaży weszła gra WWE 2K20. Graczom, którzy postanowią ją sprawdzić, rozgrywkę umili „Wonderful Life”, utwór z ostatniej płyty angielskiej formacji pt. „Amo”, wydanej na początku 2019 r.

Po raz ostatni Bring Me The Horizon wystąpili w Polsce na Przystanku Woodstock w 2016 r. Póki co zespół nie ma w planach koncertu w Polsce.

Merch Bring Me The Horizon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV