Bring Me The Horizon tłumaczą, czemu zawdzięczają swój sukces

Muzyka rockowa nie jest już mainstreamem, ale są zespoły, które mimo to dobrze radzą sobie w głównym nurcie. Dobrym przykładem jest Bring Me The Horizon. Członkowie grupy nie mają wątpliwości, że swój sukces zawdzięczają zanikającej wśród rockmanów umiejętności pisania utworów.

Patrząc na liczby wyświetleń utworów Bring Me The Horizon, można odnieść wrażenie, że to jeden z nielicznych dziś zespołów, który osiąga zbliżone wyniki do wykonawców hip-hopowych. Jeśli wierzyć liczbom, nowe single formacji cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczyć może przeszło 20 mln streamów „Mantry” w serwisie Spotify.

Swój sukces członkowie Bring Me The Horizon skomentowali dla czasopisma „Music Week”, zwracając uwagę na umiejętność pisania utworów. Jak zaznaczyli, artyści rockowi mają z nią problem.

– Ogólnie jest źle – stwierdził Jordan Fish, klawiszowiec zespołu. – Moim zdaniem większość rzeczy to gówno. Ludzie, którzy piszą utwory, nie są dobrymi songwriterami. Nie jestem miłośnikiem muzyki z list przebojów, ale są to przeważnie dobrze napisane piosenki, czego wiele zespołów rockowych nie potrafi docenić. Sztuka pisania dobrych piosenek jest naprawdę trudna.

– Każdy z tych zespołów jest w stanie napisać duży przebój, ale oznacza to, że ich członkowie musieliby być ze sobą szczerzy, a to czasem boli. Wiele razy trzeba się odwrócić i powiedzieć, że coś jest gównem, nawet jeśli pracowałeś przy tym codziennie od 6 dni. Jasne, moglibyśmy zostawić niedoróbki i pojechać z materiałem do producenta z nadzieją, że jakoś to dokończy, ale na tym polega bycie rockowym zespołem, że sam piszesz swoją muzykę – dodał Oli Sykes, frontman Bring Me The Horizon

Wokalsita zaznaczył, że czasem warto skorzystać z pomocy doświadczonych songwriterów, nawet jeśli jest się muzykiem rockowym, ale wszystko musi mieć swoje granice.

– Wielu naszych rówieśników zatrudnia ludzi, którzy piszą za nich utwory. Moim zdaniem poprzestawiało im się w głowach – podsumował Sykes.

Przypomnijmy: „Amo”, najnowszy album Bring Me The Horizon, trafi na sklepowe półki na pozątku 2019 r.

Preorder płyty został uruchomiony na www.store-eu.bmthofficial.com

Po raz ostatni Bring Me The Horizon wystąpili w Polsce na Przystanku Woodstock w 2016 r.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon, a także kilka nowości znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz