Brent Hinds (Mastodon) zapowiada przerwę w działalności

Wygląda na to, że w najbliższym czasie formacja Mastodon zwolni tempo. Brent Hinds, gitarzysta grupy, mówi otwarcie: „To, czego chcę i na co, mam nadzieję, pozwolą mi ludzie to przerwa i złapanie oddechu”.

Ostatnie miesiące nie były łatwym czasem dla członków Mastodon. W cieniu sukcesu, jaki odniósł ich ostatni album „Emperor Of Sand”, działy się rzeczy, które mocno wstrząsnęły zespołem. Żniwo zebrały choroby nowotworowe. Najpierw rodziców stracili Brann Dailor i Bill Kelliher. Następnie basista Troy Sanders pożegnał żonę, która zmagała się z rakiem piersi. Teraz zespół zmuszony był odwołać trasę – wszystko przez raka trzustki zdiagnozowanego u Nicka Johna, wieloletniego managera grupy.

Osobiste tragedie muzyków Mastodon połączone z dużą presją środowiska muzycznego mocno odbijają się na Brencie Hindsie, gitarzyście zespołu.

– To, czego chcę i na co, mam nadzieję, pozwolą mi ludzie to przerwa i złapanie oddechu – mówi Hinds w rozmowie z Ultimateguitar.com. – Przemysł muzyczny jest gówniany.

– To absolutnie najbrutalniejsza praca, jaką kiedykolwiek miałem – dodaje Hinds. – Chętnie wróciłbym do budowania domów, żeby nikt na mnie nie patrzył. Przestańcie patrzeć na mnie, ponieważ gram pieprzone koncerty. Naprawdę to wszystko p******ę. Po prostu nie obchodzi mnie to. Tak jest od zawsze.

– Kiedy pojawia się okazja, wykorzystują cię. Czuję się tak, jakby cała moja energia została wyssana przez hieny. Nie zostaje jej dla nikogo więcej. Gdy bookują koncerty, pewnie chodzi im o pieniądze. Nie mam pojęcia.

– Wszystko, o co teraz dbam, to spokój mojego umysłu, który niestety mnie opuszcza. Muszę się zatrzymać i wszystko przekalkulować. Muszę dojść do siebie, nacisnąć przycisk „reset” i w pewnym sensie zacząć wszystko od nowa – zakończył ekscentryczny gitarzysta Mastodon.

Hinds zapewnia, że nie stracił miłości do muzyki, a po przerwie wróci – być może z nowym projektem.

Przypomnijmy: Mastodon to laureaci tegorocznych nagród Grammy. Grupa została doceniona w kategorii Najlepsze wykonanie metalowe za utwór „Sultan’s Curse”.

Ostatnim wydawnictwem w dorobku metalowców z Atlanty jest epka „Cold Dark Place” wydana pod koniec 2017 r.

Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz