Bono zwraca się do Polaków na koncercie U2. „Jesteśmy z wami!”

Niecodzienne zdarzenie z Polską w roli głównej na koncercie U2. W czasie występu Bono zaprosił na scenę fana z polską flagą, by następnie rzucić ze sceny: „Mam przesłanie miłości i wolności dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym zabiera się wolność”. Wszystko zarejestrowały kamery.

Jesteśmy dalecy od komentowania tego, co dzieje się w Polsce. Inne podejście ma Bono, lider U2, który na koncercie zespołu w Amsterdamie nieoczekiwanie zabrał głos w sprawie bieżących wydarzeń w naszym kraju.

Zaczęło się od wykonania przez U2 utworu „New Year’s Day”, początkowo napisanego jako wyznanie miłosne Bono do żony, później jednak zmienionego pod wpływem inspiracji wokalisty ruchem Solidarności i postacią Lecha Wałęsy. Gdy pierwsze dźwięki „New Year’s Day” wypełniły Amsterdam Arenę, polscy fani obecni na miejscu wyciągnęli narodowe flagi. Jednego z nich Bono postanowił zaprosić na scenę.

– Mam przesłanie miłości i wolności dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym zabiera się wolność – rzucił ze sceny frontman U2, stojąc na scenie obok fana trzymającego w rękach polską flagę. – Jesteśmy z wami!

Powstrzymujemy się od komentarza. Wy możecie zabrać głos w komentarzach. Poprzestaniemy na odnotowaniu, że to nie pierwszy raz, kiedy Bono publicznie odnosi się do spraw Polski. W zeszłym roku Irlandczyk, przemawiając w amerykańskim Senacie, zwrócił uwagę na rosnące w siłę prawicowe tendencje w Polsce i na Węgrzech.

– Musimy stawić czoła zagrożeniu, a jakie uważam nacjonalizm – stwierdził Bono, wskazując na „hipernacjonalizm” w Polsce i na Węgrzech.

Przypomnijmy: U2 gra obecnie specjalną trasę z okazji 30-lecia płyty „The Joshua Tree”. Tournée nie obejmuje Polski.

Merch U2 znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Peter Neill (CC BY 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz