Body Count w Polsce. Dwa koncerty amerykańskiej legendy

Kolejna legenda przyjedzie do Polski w 2018 r. Najpierw 26 czerwca w warszawskiej Progresji, a dzień później w krakowskim klubie Studio wystąpi formacja Body Count. Bilety trafią do sprzedaży 14 lutego.

Body Count to amerykańska grupa rapcore’owa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hip-hopowe, heavy metalowe i hard rockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. To pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc.

Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem, w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót na scenę na festiwalu Fun Fun Fun Fest.

Obecnie skład Body Count oprócz Ice-T i Erniego C tworzą Vincent Price, Ill Will i Juan Garcia.

Ostatni album grupy, „Bloodlust”, wydany został w marcu ub.r. W pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutował na trzecim miejscu brytyjskiego zestawienia Rock & Metal Chart. Na płycie wystąpili gościnnie Dave Mustaine (Megadeth), Max Cavalera (ex-Sepultura, Soulfly) i Randy Blythe (Lamb Of God). Na płycie znalazły się m.in. single „No Lives Matter”, „The Ski Mask Way” i „Black Hoodie” oraz zabójcza wersja klasyku Slayera „Raining Blood”.

„Raining Blood” w wykonaniu Body Count sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: po raz ostatni zespół Body Count zagrał w Polsce w 2015 r. Koncert odbył się w ramach festiwalu Rock In Summer.

Komentarze

Dodaj komentarz