Black Sabbath otrzymają nagrodę Grammy za całokształt twórczości

Black Sabbath w muzyce osiągnęli wszystko. By uczcić niekwestionowanych prekursorów metalu, amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji postanowiła przyznać muzykom Black Sabbath specjalną nagrodę Grammy za całokształt twórczości.

Gdyby nie Black Sabbath, muzyka metalowa mogłaby dziś brzmieć zupełnie inaczej. Dorobek Sabs po dziś dzień inspiruje tak samo zespoły heavy metalowe, jak stonerowe czy doomowe. Ozzy Osbourne & Co. to absolutni protoplaści gatunku. Nic więc dziwnego, że amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji, która odpowiada m.in. za przyznawanie nagród Grammy, postanowiła uhonorować Black Sabbath jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w światowym przemyśle muzycznym.

W 2019 r. członkowie legendarnej grupy odbiorą specjalną nagrodę Grammy za całokształt twórczości. Taką samą statuetkę odbiorą również George Clinton, Billy Eckstine, Donny Hathaway, Julio Iglesias, Sam & Dave i Dionne Warwick.

„Mocą riffów i swoim mrocznym wizerunkiem Black Sabbath utorowali drogę heavy metalowi, wywierając wpływ na każdy rockowy zespół, który pojawił się po nich” – w oficjalnym komunikacie komentuje Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji.

Przyszłoroczna ceremonia wręczenia nagród Grammy odbędzie się 10 lutego w Staples Center w Los Angeles.

Przypomnijmy: w 2017 r. Black Sabbath zakończyli karierę, dając koncert w rodzinnym mieście. Historia grupy zakończyła się w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham, gdzie Ozzy Osbourne & Co. zagrali swój ostatni koncert jako Black Sabbath.

Muzycy legendarnej formacji wciąż pozostają aktywni. Ozzy Osbourne ma przed sobą wspólną trasę z Judas Priest, natomiast Tony Iommi rozważa nagranie nowej, solowej płyty.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Ostatnim albumem w dorobku zespołu jest „13” z 2013 r.

Merch Black Sabbath, w tym koszulki, bluzy i płyty znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV