„Black album” najważniejszy dla gitarzysty Asking Alexandria

Asking Alexandra jako zespół cieszy się ogromną popularnością, ale i opinią kapeli, która nie ma za za wiele wspólnego z kanonem metalu. Czy słusznie? Zaskakujące zestawienie albumów, które odmieniły jego życie, wymienia Ben Bruce, gitarzysta Asking Alexandria.

O swoich inspiracjach i muzycznym rozwoju Ben Bruce, gitarowy fundament formacji Asking Alexandria, opowiedział w wywiadzie dla iRockRadio.com.

Zapytany przez prowadzącego, czy istnieje album, który odmienił jego życie, Bruce odparł: – O, stary. Jest tego dużo. Pochodzą z rodziny muzyków, muzykę mam więc we krwi. Dorastałem, słuchając dużo bluesa, m.in. Gary’ego Moore’a i Erica Claptona. Uważam, że album Gary’ego Moore’a „Still Got The Blues” całkowicie zmienił moje życie. Sprawił, że sięgnąłem po gitarę.

– Wtedy zacząłem słuchać takich zespołów, jak Metallica, a później jeszcze cięższych, jak Slipknot czy System of A Down – wyjawił Bruce. – Sądzę, że albumem, który naprawdę mnie kupił, był… Miałem wtedy 16 czy 17 lat. Usłyszałem pierwszy raz „Black album” Metalliki. Kiedy usłyszałem „Through The Never”, ten główny riff, stwierdziłem: „To jest to, co chcę robić do końca życia”. To był ten moment. Pamiętam, jak skakałem po łóżku. Nie potrafiłem tego kontrolować. Zastanawiałem się: „Przecież to dziwne. Dlaczego to robię? Jestem na to za stary”. Ale tak było. Do tego stopnia byłem podekscytowany tym albumem. To było to.

Przypomnijmy: obecnie Asking Alexandria promują piąty album, wydany w grudniu 2017 r. Z materiałem z płyty „Asking Alexandria” zespół dotrze również do Polski. Koncert grupy odbędzie się 13 czerwca we Wrocławiu w ramach festiwalu Hard Kicking Fest.

Biletów szukajcie na www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketmaster.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Po merch Asking Alexandria zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Derrick Austinson Photog (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz