Będzie nowy album Arctic Monkeys. Dziennikarz potwierdza: „To się dzieje”

Czyżby wkrótce czekała nas premiera nowego albumu Arctic Monkeys? Wszystko na to wskazuje. Alex Turner, wokalista grupy, wyjawił, że zespół w pocie czoła pracuje nad nowym materiałem w rodzinnym Sheffield.

Wbrew pogłoskom, jakoby Arctic Monkeys mieli nie śpieszyć się z pracą nad nowymi utworami, pojawiła się informacja o mobilizacji w szeregach zespołu. Informację tę podał Shamir Masri, dobrze poinformowany dziennikarz BBC, który tuż przed Świętami miał okazję porozmawiać z liderem Arctic Monkeys, Alexem Turnerem.

„Alex Turner powiedział mi podczas wywiadu, że [Arctic Monkeys – przyp. red.] wrócili do Sheffield, by napisać nowy album. To się dzieje!” – zaćwierkał dziennikarz.

Informację potwierdził również zespół. Nie ma jednak żadnych informacji co do tego, kiedy premiera płyty mogłaby się odbyć. Ze strony zespołu padły jedynie zapewnienia, że będzie to materiał mocno różniący się od zamykającego dyskografię Arctic Monkeys albumu „AM” z 2013 r.

Wszystkim tym, którzy czekają na nowe dźwięki od Arctic Monkeys, polecamy jeszcze gorącą epkę The Last Shadow Puppets, pobocznego projektu wokalisty Arctic Monkeys. Krążek miał swoją premierę 2 grudnia.

fot. Bill Ebbesen (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz