Będzie nowa płyta Depeche Mode. Znamy okładkę i datę premiery

Fani Depeche Mode mają powody do zadowolenia. Za nieco ponad miesiąc grupa wyda nowy album. „Spirit” – bo taki tytuł będzie nosił krążek – ukaże się 17 marca. Krótko po jego premierze zespół wyruszy w światową trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę.

Na nowe wydawnictwo Depeche Mode kazali fanom czekać 4 lata. Długo? Może i tak, ale ważne, że to już koniec okresu oczekiwania – nowa płyta Depeche Mode lada dzień ujrzy światło dzienne. Jej premierę zaplanowano na 17 marca. Płyta będzie nosić tytuł „Spirit”.

„«Spirit» to efekt współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu wydanej w 2013 roku i świetnie przyjętej płyty „Delta Machine”, która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od tych, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat” – informuje Sony Music, wydawca nowej płyty Depeche Mode.

Krążek będzie promowany przez singiel „Where’s The Revolution”, który został udostępniony we fragmencie jeszcze w ubiegłym roku na konferencji prasowej zespołu w Mediolanie.

Co ważne dla fanów, niedługo po premierze albumu Depeche Mode wyruszy w światową trasę koncertową. Jej pierwszą, europejską część zobaczy ponad 1,5 mln widzów w 21 krajach. Trasa rozpocznie się 5 maja w Sztokholmie. W Polsce Depeche Mode pojawią się 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

To jednak nie wszystko. Polskich fanów Depeche Mode Sony Music Poland zaprasza na specjalną imprezę w warszawskim barze Studio. Tam 16 marca, czyli dzień przed oficjalną premierą „Spirit”, będzie można nabyć płytę wraz z dostępnym tylko tej nocy unikalnym zestawem gadżetów. Póki co szczegóły imprezy nie są znane.

Jeśli nie chcecie czekać – mnóstwo merchu Depeche Mode znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Anton Corbijn/materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz