Babymetal udostępnia nowy singiel. „Pa Pa Ya!!”

Babymetal przypomina o sobie nowym singlem. Utwór „Pa Pa Ya!!” to zapowiedź płyty „Metal Galaxy”, którą japońska gwiazda metalu zamierza wydać w październiku. Gościnnie pojawia się w nim pochodzący z Tajlandii raper F.Hero.

Babymetal nie jest zespołem dla metalowych ortodoksów, ale Suzuka „Su-metal” Nakamoto i Moa „Moametal” Kikuchi na scenie radzą sobie bez kompleksów. Japonki dają regularne koncerty, a ich dyskografia wkrótce powiększy się o kolejny, trzeci longplay.

W ostatnich miesiącach w sieci pojawiły się trzy single Babymetal: „Elevator Girl”, „Distortion” i „Starlight”. Kolejny to „Pa Pa Ya!!”, w którym gościnnie pojawił się F.Hero, popularny w Azji raper z Tajlandii.

„Metal Galaxy”, trzeci album Babymetal, ma trafić do sprzedaży 11 października i przynieść nowe spojrzenie na proponowany przez zespół miks cukierkowego j-popu z death metalem.

Warto odnotować, że Babymetal niedawno występował u boku Judas Priest (sic!). Choć niektórym trudno może być w to uwierzyć, Rob Halford należy do fanów japońskiej rewelacji.

– Sądzę, że Babymetal to jedna z najbardziej wyjątkowych rzeczy we współczesnym metalu – w niedawnym wywiadzie udzielonym portalowi Bandwagon stwierdził Halford.

– Nie chodzi mi o ich wygląd i całą otoczkę wizualną, ale o to, jakim są zespołem. Spotkałem je kilka lat temu w USA. Są bardzo zafascynowane metalem. Wiedzą wszystko o tej muzyce. Zrobiły coś unikalnego w skali całego gatunku. Pracują ekstremalnie ciężko. Uważam, że to, jak wspaniałą robią robotę, zaprocentuje. Widziałem klip do „Starlight” (poprzedni singiel Babymetal – red.) i muszę przyznać, że brzmi świetnie, nawet bez jednej z nich – ocenił lider Judas Priest.

Przypomnijmy: w 2018 r. z Babymetal oficjalnie pożegnała się Yui-Metal. Opuszczenie koleżanek wokalistka tłumaczyła problemami zdrowotnymi i chęcią rozpoczęcia kariery solowej.

Babymetal istnieje od 2010 r. Zespół powstał jako podgrupa żeńskiego zespołu wokalnego Sakura Gakuin. Grupa ma na koncie dwie płyty: „Babymetal” z 2014 r. i dwa lata późniejszy album „Metal Resistance”.

Komentarze

Dodaj komentarz