Australijki rząd uhonoruje AC/DC okolicznościowymi monetami

Niespodziankę dla AC/DC i fanów kultowej grupy przygotował australijski rząd. Miejscowe władze postanowiły uhonorować zespół, wpuszczając do obiegu kolekcję monet, które mają przypominać o 45-leciu AC/DC.

Okolicznościowa kolekcja monet nawiązujących do ponadczasowego singla „Thunderstuck” została wybita przez Królewską Mennicę Australijską, w Australii mającą wyłączność na wprowadzanie do obiegu złotych monet. Wszystko po to, by uczcić najważniejszy zespół w historii australijskiego rocka, a także jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych na świecie.

– AC/DC znani są ze swojej porażającej energii, która jest obecna w ich muzyce, w nazwach utworów i poszczególnych albumów, a także w wielu innych atrybutach” – komentuje Ross MacRiarmid, szef Królewskiej Mennicy Australijskiej.

Ciekawostką jest fakt, że jedna z monet AC/DC została wybita przy pomocy energii pioruna, wygenerowanej przez Transformator Tesli (transformator powietrzny wytwarzający wysokie napięcie rzędu milionów woltów – red.).

– Wybijając tę monetę z wykorzystaniem sztucznej energii pioruna, nadaliśmy jej absolutnie unikalny charakter – podkreśla MacRiarmid.

Druga moneta z kolekcji ma kształt kostki do gry. Piorunujące wzory obu monet możecie zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy: według wciąż jeszcze niepotwierdzonych doniesień AC/DC pracują nad nowym albumem. Członkowie grupy, w tym Brian Johnson, wokalista, który w 2016 r. został zmuszony do opuszczenia szeregów grupy z powodu problemów ze słuchem, zostali niedawno kilkakrotnie sfotografowaniu w studiu nagraniowym w Vancouver, gdzie nagrane zostały 3 ostatnie płyty AC/DC. Nieoficjalnie mówi się, że na nadchodzącym wydawnictwie australijskiej formacji pojawią się partie gitary nagrane przez nieodżałowanego Malcolma Younga, zmarłego w 2017 r. współzałożyciela AC/DC.

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, w tym informacjami przekazanymi przez Paula Cashmere, biografa AC/DC, na kolejnym albumie australijskiej legendy miał zaśpiewać Axl Rose. Wokalista Guns N’ Roses wziął zastępstwo za Briana Johnsona podczas trasy Rock Or Bust World Tour w 2016 r. Album najprawdopodobniej powstanie jednak bez jego udziału.

Merch AC/DC, w tym koszulki, bluzy i książki poświęcone historii zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz