Asking Alexandria łączy siły z DJ-ami. Nowy singiel w klimacie electro

Członkowie Asking Alexandria próbują swoich sił w elektronice. Grupa nawiązała współpracę z duetem Slander. „To ciężkie, bezczelne i z ikrą” – pierwszy efekt kooperacji komentuje zespół.

Brzmienie Asking Alexandria nie raz było łączone z elektroniką, teraz jednak zespół w jednoznaczny sposób spróbował swoich sił w klimacie EDM.
Angielscy metalcore’owcy, którzy na dobre nie zakończyli jeszcze promocji imiennej płyty „Asking Alexanria”, postanowili otworzyć nowy rozdział, nawiązując współpracę z DJ-ami Derekiem Andersenem i Scottem Landem znanymi szerzej jako duet Slander. Do sieci trafił właśnie nowy utwór, jaki Anglicy zrealizowali z mistrzami elektroniki.

„Połączyliśmy siły ze Slanderem i Crankdatem (Cristianem Smithem, znanym DJ-em i producentem – red.), by wznieść elektronikę, trance, rocka i metal na nowy poziom” – komentuje zespół. „To ciężkie, bezczelne i z ikrą. Oba światy zderzyły się jak nigdy wcześniej!”.

Do świeżo opublikowanego utworu „Kneel Before Me”, który możecie odsłuchać poniżej, odniósł się również Slander.

„W szkole średniej indie rock i hardcore były pierwszymi dźwiękami, w jakie wkręciliśmy się jako nastolatkowie” – przyznaje Slander. „Zespoły takie, jak Avenged Sevenfold, Underoath, Taking Back Sunday czy Asking Alexandria, często leciały z głośników naszych aut na szkolnym parking. To rodzaj muzyki, który jest dla nas fundamentem. To na jej podstawie ukształtowały się nasze gusta. Możecie sobie wyobrazić, jak bardzo byliśmy podekscytowani, kiedy Asking Alexanria zgodzili się być częścią naszego nowego utworu!”.

Przypomnijmy: Asking Alexandria jest w trakcie trasy promującej swój ostatni longplay. W Polsce po raz ostatni grupa wystąpiła 13 czerwca we Wrocławiu. Naszą fotorelację z ostatniego koncertu grupy w Polsce znajdziecie via [link]

Licencjonowany merch Asking Alexandria, w tym koszulki, bluzy, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. P. Garbowski

Komentarze

Dodaj komentarz