Arkona na aż sześciu koncertach w Polsce

To zespół, którego nie trzeba przedstawiać miłośnikom folk metalu. We wrześniu i październiku aż sześć koncertów w Polsce zagra Arkona. Rosjanie odwiedzą Poznań, Wrocław, Szczecin, Kraków, Gdańsk i Warszawę.

Na arenie międzynarodowej nasze relacje z Rosją układają się różnie, ale w świecie metalu na szczęście nie ma to przełożenia. Dowodem na to jest pochodząca z Moskwy Arkona, która po raz kolejny odwiedzi nasz kraj – i to na aż sześciu koncertach!

Zespół wystąpi 21 września w Poznaniu, 22 września we Wrocławiu, 23 września w Szczecinie, 5 października w Krakowie, 6 października w Gdańsku i 7 października w Warszawie.

Sprzedaż biletów w cenach 70/80 zł 22 czerwca wystartuje na www.sklep.knockoutprod.net

Pagan folkmetalowa Arkona zaczęła działalność w 2002 r. Najdłuższy staż w kapeli ma jej najbardziej charakterystyczna postać, wokalistka Masza Archipowa, zawsze odziana na scenie niczym członkini bandy Robin Hooda. Wspierają ją: Siergiej „Lazar” Atraszkiewicz (gitara), Rusłan „Kniaź” Rosomachierow (gitara basowa), Władimir „Volk” Rieszetnikow (flet, dudy) i Andriej Iszczenko (perkusja).

Arkona łączy elementy folkowe i metalowe, sięgając po bogate instrumentarium, w tekstach zaś nawiązując do legend, baśni i podań ludowych. W ciągu niespełna 20 lat istnienia Rosjanie zagrali na większości liczących się fastiwalu metalowych w Europie. Podczas serii polskich koncertów będą promować wydany w 2018 r. album „Khram”.

Merch Arkony znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz