Anthrax na klubowym koncercie w Polsce

Kolejna legenda metalu wybiera się do Polski. 12 czerwca we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 zagrają weterani thrashu z Anthrax. Koncert organizują Left Hand Sounds i Winiary Bookings.

Po niedawnym koncercie u boku kończącego działalność Slayera mistrzowie riffów z Anthrax postanowili wrócić do Polski. Będzie to jedyny klubowy występ reprezentantów „wielkiej czwórki thrash metalu” w naszym kraju.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w poniedziałek, 18 lutego, o godz. 11.00 na www.lefthandsounds.org/bilety

Bilety kupicie również w punktach sieci Biletomat, Eventim, Ticketmaster i Ticketos oraz w salonach sieci Empik i Media Markt na terenie całego kraju.

Założony w 1981 r. w Nowym Jorku zespół Scotta Iana ma na koncie płyty, które definiowały muzykę metalową na lata, w tym m.in. debiutancką „Fistful of Metal” z 1984 r., przełomową „Among the Living” z 1987 r. czy wydaną rok później „State of Euphoria”. Kiedy albumy Anthrax wchodziły jeden za drugim do gatunkowego kanonu, zespół wyrabiał sobie reputację niezawodnej koncertowej machiny, dzieląc scenę m.in. z Exodus, Raven, Iron Maiden czy Testament. Amerykanom udało się również przekraczać subkulturowe bariery i zapisać w szerszej świadomości, czego dowodem był nagrany wspólnie z Public Enemy numer „Bring the Noise”.

Od początku 2010 r., na czele zespołu znów stoi wokalista Joey Belladonna, z którym Anthrax uczestniczył m.in. we wspólnej trasie The Big Four – obok Metalliki, Slayera i Megadeth. Od tamtego czasu ukazały się dwie płyty: „Worship Music” oraz ostatni jak dotąd „For All Kings”.

Merch Anthrax znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV