Anthrax coveruje rockową legendę. „Chcieliśmy to zrobić godnie”

Jak brzmi klasyka rocka w interpretacji thrashmetalowych gigantów? Odpowie wam zespół Anthrax, którzy przygotował własną wersję kultowego utworu formacji Kansas. Początkowo wydany na winylu, teraz opublikowany w sieci – oto „Carry On My Wayward Son”!

Ikona progresywnego rocka w iście amerykańskim wydaniu, styl i wirtuozeria w jednym – Kansas to absolutna klasyka gatunku. Wiedzą o tym członkowie grupy Anthrax, którzy wzięli się za bary z materiałem Kansas.

Jak sobie poradzili, początkowo mogli sprawdzić wyłącznie właściciele winylowej wersji wydanego w 2016 r. albumu „For All Kings”, na której znalazł się pochodzący z repertuaru Kansas utwór „Carry On My Wayward Son”. Teraz jednak może sprawdzić to każdy zainteresowany – numer w wersji Anthrax jest już dostępny w sieci.

Jak to się stało, że mistrzowie thrashmetalowego łomotu postanowili nagrać cover oldschoolowych rockmanów z Kansas? Jak się okazuje, wszystko zaaranżował Charlie Benante, perkusista Anthrax, od lat będący fanem legendarnego zespołu.

– Musiałem zajrzeć głęboko do mojej pamięci, żeby przypomnieć sobie, jak grało się ten numer – przyznał Benante w wywiadzie dla „The Aquarian Weekly”. – Chcieliśmy to zrobić godnie.

Jak myślicie – udało się? Cover możecie sprawdzić poniżej.

Merch Anthrax dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz