Amon Amarth wydadzą dokument i album koncertowy

Po 25 latach na scenie niestrudzonym wikingom z Amon Amarth zebrało się na podsumowania. Szwedzcy deathmetalowcy wkrótce opublikują dokument o historii zespołu. Równocześnie ukaże się ich nowy album live.

Film „The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm”, którego premierę Amoni wyznaczyli na 16 listopada, ma być pełnokrwistym dokumentem godnym jednej z największych grup wykonujących death metal. Wywiady z członkami zespołu, dużo archiwalnych, zakulisowych ujęć i fragmenty najmocniejszych koncertów – oto czego mogą spodziewać się fani.

Na tym nie koniec. Wraz z premierą filmu Amon Amarth wypuszczą DVD z materiałem zarejestrowanym podczas dwóch koncertów na festiwalu Summer Breeze w Dinkelsbühl, gdzie udało im się wystąpić dwukrotnie.

– Za pierwszy razem chcieliśmy stworzyć set, który pozwoliłby fanom zagłębić się w naszym dorobku, jednocześnie utrzymując ich zainteresowanie – tłumaczy Olavi Mikkonen, gitarzysta Amon Amarth. – Ułożenie dwóch setów uświadomiło nam, z ilu utworów możemy wybierać!

Zapowiedź koncertowego materiału Amon Amarth w postaci świeżo opublikowanego fragmentu z utworem „Twilight Of The Thunder God” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Amon Amarth miał miejsce w 2017 r. na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival).

Bestsellerowe koszulki z nadrukami Amon Amarth oraz gadżety zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz