American Music Awards: Corey Taylor o rockowych nagrodach dla raperów

Nie jest tajemnicą, że rock nie jest już mainstreamem. Dobitnie pokazało to rozdanie nagród American Music Awards, w którym raperzy z Migos zostali nagrodzeni w kategorii Pop/Rock. Skomentował to m.in. Corey Taylor.

Czy to koniec rocka? Takie opinie można włożyć między bajki, ale trudno ukryć, że muzyka gitarowa jest w odwrocie, a czasy jej świetności dawno minęły – przynajmniej w głównym nurcie.

Nagrodzenie hip-hopowej formacji Migos w kategorii Pop/Rock na American Music Awards wywołało duże poruszenie, odbijając się głośnym echem wśród ludzi związanych z rockiem i pokrewnymi gatunkami.

„Mam dość traktowania rocka bezmyślnie i lekceważąco w każdym mainstreamowym rozdaniu muzycznych nagród. To obrzydliwe i prowokujące. Rozdanie American Music Awards było dotknięciem dna” – galę American Musc Awards na Twitterze skomentował Eddie Trunk, dziennikarz radiostacji SiriusXM.

Tweet Trunka zachęcił do zabrania głosu również innych komentatorów. Wśród nich znalazł się Corey Taylor, wokalista Slipknot.

„Wiedzą, że to przynosi pieniądze. Ale są to brudne pieniądze. Dla nich prawdziwy rock i metal to głównie neandertalczycy i prostacy. Nie mogą nas kontrolować. Nie mogą użyć nas do sprzedawania Pepsi. Pieprzyć więc ten przemysł. Wkrótce i tak się to wypali” – stwierdził Taylor.

Taylor na swoje szczęście nie może narzekać na brak atencji. Fani i dziennikarze coraz częściej dopytują go o wydawnicze plany Slipknot.

– Chłopcy zrobili mnóstwo muzyki, a ja napisałem już teksty do prawie wszystkich – w kwietniu w wywiadzie dla magazynu „Billboard” chwalił się Corey Taylor. – Zamierzamy w międzyczasie poskładać dema, na ile pozwoli nam na to czas.

– Wiem, że będziemy próbować wypuścić album w przyszłym roku, chociaż to wciąż wszystko spekulacje – zaznaczył Taylor. – Najlepszy sposób, by rozbawić Boga, to opowiedzieć mu o swoich planach. Po prostu robię swoje. Plan na ten moment to przyszły rok, ale to po prostu plan, bo wciąż nie mamy niczego konkretnego, zobaczymy więc, co się będzie działo.

Przypomnijmy: najnowszym wydawnictwem Slipknot jest zmontowany przez Clowna dokument „The Day Of The Gusano” poświęcony pierwszemu koncertowi zespołu w Meksyku. DVD promowała koncertowa wersja „Psychosocial”. Ostatnia pełnoprawna trasa Slipknot (trasa promująca album „.5: The Gray Chapter” – red.) zakończyła się w listopadzie 2016 r.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz