Alice In Chains z nowym singlem. „Never Fade”

Nowy singiel udostępnia obóz Alice In Chains. „Never Fade” to kolejna nowość z płyty „Rainier Fog”, która trafi do sprzedaży 24 sierpnia. „Mamy coś do przekazania” – w kontekście „Rainier Fog” wypowiada się Jerry Cantrell, lider grupy.

Pięciu lat potrzebował skład Alice In Chains, by stworzyć następcę wydanego w 2013 r. albumu „The Devil Put Dinosaurs Here”.

Na krótko przed premierą płyty „Rainier Fog”, która została wyznaczona na 24 sierpnia, zespół zaprezentował kolejny singiel. Utwór „Never Fade” zapowiada pierwszy od ponad 20 lat album Alice In Chains nagrany w Seattle, gdzie w 1987 r. uformował się pierwszy skład grupy.

Nad rejestracją ścieżek na „Rainier Fog” czuwał Nick Raskulinecz. Całość wyprodukował Joe Baresi.

– To nie tak, że trzymaliśmy coś w tajemnicy. Nie chcieliśmy za dużo mówić, dopóki nie będziemy mieli czegoś konkretnego do przekazania. Z tym albumem z pewnością mamy coś do przekazania. To cholernie mocna rzecz – nie ma wątpliwości Jerry Cantrell, gitarzysta Alice In Chains.

W podobnym tonie o krążku wypowiedział się niedawno wspomniany Nick Raskulinecz, który z Alice In Chains pracuje od ponad dekady.

– To najlepsze, co do tej pory zrobiliśmy – komentuje producent.

„Rainier Fog” będzie trzecim longplayem Alice In Chains nagranym z wokalistą Williamem DuVallem (pierwszy pt. „Black Gives Way to Blue” ukazał się w 2009 r.).

Obecny skład Alice In Chains tworzą William DuVall, Jerry Cantrell, Mike Inez i Sean Kinney.

Singiel „Never Fade” możecie odsłuchać via [link]

Merch Alice In Chains, w tym koszulki, bluzy i naszywki, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz