Alice Cooper o samobójstwie Chrisa Cornella i Chestera Benningtona

„To, co się dzieje, jest naprawdę dziwne” – mówi Alice Cooper. W ten sposób legendarny rockman odniósł się do samobójczych śmierci Chrisa Cornella i Chestera Benningtona, które wstrząsnęły branżą muzyczną.

Samobójstwa Chrisa Cornella i Chestera Benningtona wywołały poruszenie – wśród fanów, ale i artystów. Tym, którzy jak Alice Cooper znali obu wokalistów, szczególnie trudno jest się z nimi pogodzić

– To, co się dzieje, jest naprawdę dziwne – powiedział Cooper w najnowszym wywiadzie z radiostacją WAAF. – Najpierw Chris Cornell. Był jedną z najbardziej pozytywnych osób, jakie kiedykolwiek poznałem. Miał wszystko, co mogło zaprowadzić go na każdy poziom. To samo Chester Bennington. Znałem bardzo dobrze obu. Nie byli jakimiś ćpunami, nie byli dzikimi, szalonymi gośćmi pokroju Keitha Moona. Byli poukładanymi ludźmi, poukładanymi i ostatnimi, których podejrzewałbym o popełnienie samobójstwa. Naprawdę nie mam pojęcia, o co tu chodzi

Kiedy prowadząca wywiad zasugerowała, że teksty Chestera Benningtona zdradzały, że ma problemy, Cooper odparł: – To prawda. To trochę jak z Jimem Morrisonem. Kiedy go znałem, wszystko, co pisał, było o drugiej stronie: „The End” czy „Break On Trough”. Śmierć była wpisana w jego utwory. Ale jeśli spojrzysz na „Black Hole Sun” i rzeczy, które zrobili ci chłopacy, dostrzeżesz, że byli bardzo pozytywni. Wiem, ze dużo ich tekstów było mrocznych, ale zauważ, że trochę taka jest ta muzyka. Znałem ich. Nie byli tacy.

Chris Cornell zmarł 18 maja w pokoju hotelowym w Detroit. Wokalista powiesił się po koncercie z Soundgarden; sekcja zwłok wykazała obecność dużej ilości leków w jego organizmie.

Chester Bennington zmarł 2 miesiące później – 20 lipca. Głos Linkin Park – podobnie jak Cornell – popełnił samobójstwo. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności śmierci artysty. Wstępne przeszukanie posiadłości Benningtona w Palos Verdes, gdzie znaleziono ciało lidera Linkin Park, nie wykazało, by w jego otoczeniu znajdowały się narkotyki.

Poniżej udostępniamy wspólny występ obu wokalistów zarejestrowany w 2008 r. w ramach projektu Projekt Revolution.

Komentarze

Dodaj komentarz