Abbath zagra w Polsce. Zespół wokalisty Immortal wystąpi w Warszawie

Kolejny mocny koncert zapowiada ekipa Knock Out Productions, która na 17 kwietnia ściągnie do warszawskiej Progresji formację Abbath! Oprócz utworów z debiutu zespół zagra też utwory Immortal, skąd wywodzi się jej frontman – Olve „Abbath” Eikemo!

Wygląda i zachowuje się trochę jak postać z kreskówki. Notabene był nią w krótkiej serii animowanych jajcarskich filmików „Sons Of Northern Darkness”. Choć jest legendą i postacią kultową na scenie blackmetalowej, ma spory dystans do siebie i duże poczucie humoru. Kiedy w 2015 r. drogi Abbatha i Immortal rozeszły się, wielu fanów uznało, że to koniec jednej z najważniejszych blackmetalowych formacji w historii gatunku.

Ale ci, którzy sądzili, że na własny rachunek Abbath nie będzie miał wiele do zaproponowania, pomylili się. Okazało się bowiem, że Olve Eikemo, jak naprawdę nazywa się muzyk z Bergen, stać na coś więcej niż tylko składanie hołdu Motörhead w Bömbers.

Norweg szybko skompletował skład, w którym znalazł się m.in. znany z Gorgoroth basista King Ov Hell, a potem nagrał jako Abbath imienny album, który zebrał świetne recenzje. Norweg bynajniej nie oddał się lenistwu oraz chełpieniu się już otrzymanymi pochwałami i ostro wziął się do pracy. Z koncertami objechał kawał świata, zahaczając przy okazji o wszystkie najważniejsze metalowe festiwale, a podczas występów wykonuje nie tylko klasyczne numery Abbath, lecz również Immortal i I.

W Polsce Abbath po raz kolejny zagra 17 kwietnia. Koncert odbędzie się w klubie Progresja w Warszawie. Bilety w cenach 90 (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu) kupicie na www.sklep.knockoutprod.net

Merch Immortal oraz naszywki Abbath znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz