92-letni ojciec Larsa Ulricha z Metalliki wydał nowy album

Jaki ojciec, taki syn. W przypadku Larsa Ulricha i jego 92-letniego ojca sprawdza się to w stu procentach. Torben Ulrich właśnie wydał nowy album, o czym osobiście poinformował jego dumny syn. „Ma 92 lata i dopiero się rozkręca” – zauważa Lars.

Lars Ulrich to jeden z najbardziej hejtowanych bębniarzy na świecie, ale perkusista Metalliki nie przejmuje się tym, co mówią inni, konsekwentnie robiąc swoje. Takie podejście Lars najprawdopodobniej odziedziczył po ojcu, 92-letnim Torbenie, który udowadnia, że tak trzeba żyć. Pomimo zaawansowanego wieku Torben Ulrich właśnie wydał autorski album.

„Dziś, w tym wieku, wydaje kolejny album. To efekt jego współpracy z przyjacielem Lori Goldstonem. Jeśli ktoś jest zainteresowany sprawdzeniem płyty, jest dostepna na Bandcampie projektu Obscure & Terrible” – na Instagramie napisał Lars, przy okazji wrzucając zdjęcie z ojcem.

Post udostępniamy poniżej.

Premiera płyty „Oakland moments: cello, voice, reuniting” miała miejsce 5 lutego. Na krążku znalazło się siedem utworów z melorecytacjami Ulricha seniora. Z opisu albumu dowiadujemy się, że inspiracją do jego stworzenia były malarstwo Torbena Ulricha, sam album zaś jest mocno przesiąknięty filozofią, co rzeczywiście da się odczuć, słuchając płyty.

Torben Ulrich to prawdziwy człowiek renesansu. W młodości spełniał się jako tenisista, wielokrotnie reprezentując Danię m.in. w Pucharze Davisa, a później dał się poznać jako utalentowany malarz, poeta, dziennikarz i oczywiście muzyk. Wiadomo w kogo wdał się Lars.

Ojca Larsa mogliśmy wcześniej zobaczyć m.in. w filmie dokumentalnym „Some Kind of Monster”. Obecnie Torben Ulrich mieszka w Seattle.

Przypomnijmy: Metallica idzie za ciosem i nie zamierza zwlekać z wydaniem kolejnej płyty. Jeszcze przed pandemią członkowie grupy deklarowali, że tym razem zmobilizują się i nie będą kazali fanom czekać tak długo, jak na „Hardwired… to Self-Destruct”. Wybuch pandemii i odwołanie zaplanowanych na najbliższy czas koncertów mogą pomóc Metallice dotrzymać słowa. Od jakiegoś czasu Amerykanie zarzekają się, że nie tracą czasu i pomimo lockdownu starają się pracować. Lars Ulrich ostatnio stwierdził nawet, że Metallica „na poważnie” pisze nowy materiał. Nowy album Metalliki znalazł się w naszym zestawieniu „Płyty, na które czekamy w 2021 #gwiazdy rock/metal”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV